Geoblog.pl    gucio    Podróże    Czechy, Włochy, San Marino - Mikulov, Wenecja, Werona, Vicenza, Padwa, San Marino    Wenecja-San Marco,Castello

Wenecja-San Marco,Castello

Włochy
Włochy, Venezia

DZIEŃ 3
Tradycyjnie,śniadanko i do autobusu.Jeszcze raz idziemy do dzielnicy SAN MARCO gdyż mamy tam braki w zwiedzaniu.Tym razem idziemy tam od strony Mostu Academia.Odwiedzając znane place i kościoły jeszcze raz trafiamy na Plac San Marco ale po zrobieniu jeszcze kilku fotek mijając Most Westchnień jesteśmy na bulwarze Riva degli Schiavoni.Piękny bulwar z pięknymi widokami.Dużo straganów z pamiątkami i można chwile przysiąść na kamiennych schodkach.Wschodnią część CASTELLO sobie podarujemy ale wchodzimy w głąb dzielnicy.Nawet te obdrapane mury mają swój urok.
Jedziemy na obiad i wracamy jeszcze do Wenecji już tak bez celu błądzić uliczkami niedaleko dworca.Nie chciałem robić apetytu ale kupowaliśmy sobie smaczne lody.Mięta z czekoladą-pychotka.Wina też posmakowaliśmy,piwo to normalka.

tealover
tealover - 2013-05-17 20:11
jeeeeeeeejuuuuu, Włochy już prawie że mi się śnią! Uwielbiam ten kraj, musze tam wreszcie pojechać!!!

mirka66 - 2013-05-19 15:53
Cudowne miasto i cala laguna.

zula - 2013-05-19 19:42
Zdjęcia są bardzo ładnie zrobione - pokazują piękno Wenecji !

Zasoby: 163 wpisy163 101 komentarzy101 1503 zdjęcia1503 1 plik multimedialny1

03.05.2023 - 17.05.2023