Geoblog.pl    gucio    Podróże    Polska północno-wschodnia.    Gołdap na upały.
2020

Gołdap na upały.

Polska, Gołdap

Dziś jedziemy do miejscowości uzdrowiskowej Gołdap.Parkujemy przy wieży ciśnień. Stoi tu od 1905r, a obecnie jest atrakcją turystyczną. Wieża posiada dwa nowoczesne tarasy widokowe. Można z nich podziwiać panoramę miasta oraz otaczające je lasy. Na wieży znajduję się kawiarenka. W Centrum Gołdapi znajduję się duży rynek z zegarem słonecznym, alejkami do spacerów i małym amfiteatrem. Strefa uzdrowiskowa jest pięknie położona nad jeziorem Gołdap, a jej największe atrakcje stanowią tężnie oraz pijalnia wód mineralnych.Czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane jest z głębokości 646,0 m. Przyjemnie jest tu oddychać.Mikroklimat przy tężniach o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru ściąga tu dużo ludzi nie tylko chorych. Obok tężni odwiedzamy pijalnię wód. My jednak zamówiliśmy po kawie i poszliśmy posiedzieć nad jeziorem.

zula - 2020-09-20 06:49
Piękne wakacje...